Kategorie: Wszystkie | biżu | bla bla | dziergane | rysunek | uszyte | z papieru
RSS
piątek, 21 lutego 2014

Jak już pisałam, mam w domu istną Fabrykę Myszy. Oto pierwsze myszy, które wyszły spod naszych rąk. Dzieciaki pomagały przy układaniu kolorów i wypychaniu.

To tylko mała próbka, bo łącznie takich małych myszów jest już ponad dwadzieścia. Zastanawiamy się już nawet nad tym, czy nie zacznie nam tajemniczo ginąć ser z lodówki.

Ale, żeby nie było nudno, pokażę też coś lalkowego. Kimono dla Monster High według własnego projektu. Kombinowałam trochę, żeby było jednoczęściowe i zapinane na rzep. Wiązanie go byłoby zbyt trudne dla małej, więc pas obi przyszyłam na stałe, a rzep ukryłam pod kokardą z tyłu:) 

W tym tygodniu miałam trochę więcej czasu, więc powstało kilka nowych rysunków, które pokażę jak już zrobię im zdjęcie. Trwają też prace nad mebelkami z recyklingu:) 

piątek, 14 lutego 2014

Jak zwykle codzienne życie zajmuje mi za dużo czasu, więc na bloga go nie starcza... Nic nie pisałam, ale ostatnio powstało dość dużo różnego rodzaju uszytków - głównie zwierząt. Stało się tak za sprawą Małej, która pokochał ostatnio myszy... i w ten oto sposób ruszyła u nas Fabryka Myszy.mysz

Najnowsza mycha powstała dzisiaj i już (z braku własnych ubranek) zdążyła poprzymierzać lalkowe ciuszki - powyżej w różowej bluzie (również handmade), którą pożyczyła od szmacianej lali.

Mysza jest recyclingowa, bo do jej uszucia posłużył stary polar mojego męża, który idealnie nadaje się na pluszaki (jest idealnie zmechacony:)). Ma 30cm wysokości oraz ruchome rączki i nóżki, z których jestem wyjątkowo dumna, bo robiłam takie po raz pierwszy i od razu się udały:) Powstała z mojego własnego wykroju inspirowanego tysiącem zdjęć przejżanych w sieci. Na swoją kolej czekają już dwie kolejne myszy:)

Aby uzupełnić moje zaległości pokażę też uszytka, który powstał jeszcze przed świętami. Mała używa go jako poduszki i zdążyła mu już raz urwać rękę... biedak.. Jeśli widzieliście film "Mój sąsiad Totoro" to napewno poznacie tego miłego stwora:) Jeśli nie znacie to polecam. Film jest naprawdę świetny i nie tylko dla dzieci.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...aktualnie na blogu:
hit counters

liczba odwiedzin:
Liczniki


Wszystkie ilustracje i zdjęcia
na tej stronie należą do mnie
(o ile nie ma innej informacji).
Możesz wykorzystywać je na własny użytek, ale nie usówaj mojego podpisu. Jeśli chciałbyś coś wykorzystać w celach komercyjnych, napisz do mnie.